Spotkanie z Ekspertem: Jolanta Zasępa i Mateusz Borek

Koło Naukowe Managerów Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego zaprasza na drugie tegoroczne „Spotkanie z Ekspertem”! Gośćmi będą związani ze światem piłki nożnej oraz boksu - Jolanta Zasępa i Mateusz Borek.

Jolanta Zasępa to dziennikarka i prezenterka telewizyjna, obecnie szefowa ETV MEDIA, gdzie odpowiada za kształt i produkcję takich programów jak: "Piłkarski Quiz pod Napięciem", "Futbolowy Head to Head" czy "W Ringu". Występowała przed kamerą w telewizji Polsat Sport, Eleven Sports i Orange Sport. Tworzyła autorskie programy wideo dla serwisu Sport.pl. Organizowała MŚ U-20 w hokeju na lodzie, była korespondentem zagranicznym Polskiego Radia w Bukareszcie. W Hiszpanii pracowała jako specjalista ds. komunikacji w Federacji Koszykówki Wspólnoty Walenckiej, współpracowała także z klubem piłkarskim Valencia CF. Ma na swoim koncie wywiady ze sportowymi gwiazdami światowego formatu, takimi jak Mike Tyson, Fernando Morientes, Roberto Carlos, Ruud Gullit, Gonzalo Higuaín czy Gareth Bale.

Mateusz Borek to jeden z najbardziej popularnych komentatorów sportowych w Polsce. Po doświadczeniach w redakcji sportowej Canal+, w roku 2000 podjął trwającą po dziś współpracę z Polsatem. Komentował piłkarską Ligę Mistrzów (w tym sześć finałów), Bundesligę, najważniejsze mecze mistrzostw świata (2002, 2006) oraz mistrzostw Europy w piłce nożnej (2008, 2016). Trzykrotny zdobywca piłkarskiego Oscara Canal+ w kategorii najlepszego komentatora sportowego oraz współautor książki pt.: „Krótka piłka. Bez dyplomacji o reprezentacji, mistrzostwach, Lewandowskim”, wydanej w zeszłym roku. Uzupełnieniem wizytówki Mateusza Borka są programy publicystyczne, w których występował w roli gospodarza, m.in. „Piłkarski Salon”, „SuperGol” czy „Cafe Futbol”. Jest on również organizatorem gali sportów walki (MB Boxing Night, Polsat Boxing Night).