Spotkanie z Ekspertem 3#: Łukasz "Juras" Jurkowski

Spotkanie z Ekspertem 3#: Łukasz "Juras" Jurkowski Koło Naukowe Managerów Sportu Uniwersytetu Jagiellońskiego ma wielki zaszczyt zaprosić na trzecie w tym roku akademickim Spotkanie z Ekspertem. Tym razem przeniesiemy się do świata sportów walki, a pomoże nam w tym nasz gość - Łukasz "Juras" Jurkowski. 💪

Łukasz "Juras" Jurkowski zawodnik taekwondo i mieszanych sztuk walki (MMA), komentator sportowy oraz spiker stadionowy Legia Warszawa. W wieku 17 lat rozpoczął treningi taekwondo w wersji ITF. Trzy miesiące później wystąpił na Mistrzostwach Warszawy w Taekwondo, gdzie zajął pierwsze miejsce. Jego droga z MMA rozpoczęła się w lutym 2004 roku na pierwszym turnieju Konfrontacji Sztuk Walki (KSW), odbywającym się w hotelu Marriott, w którym zwyciężył. W 2011 roku zdecydował się na zakończenie kariery zawodniczej, jednak po prawie sześciu latach, w styczniu 2017 ogłosił powrót do klatki, podczas którego pokonał na Stadionie Narodowym, amerykańskiego wojownika Rameau Sokodjou. W sumie stoczył 28 walk zawodowych, z których 17 wygrał. Karierę jako komentator sportowy rozpoczął jeszcze, gdy walczył czynnie w MMA. Współpracował z Polsat Sport, Orange Sport, TV4 oraz Eurosport. W 2011 roku komentował dla TV Puls pierwszą edycję programu "UFC Walki Mistrzów", a w 2019 roku wspólnie z Jerzym Mielewskim poprowadził pierwsza edycję hitowego programu na antenie Polsatu - "Ninja Warrior". Od 2015 roku pracuje jako spiker na meczach Legii Warszawa. Już wkrótce, bo 21 stycznia rozpocznie współpracę z nowym serwisem newonce.sport.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sportów walki oraz tych, którzy marzą o rozpoczęciu kariery komentatorskiej lub spikerskiej. "Juras" z pewnością zdradzi Wam tajniki tych zawodów oraz podzieli się cennymi radami. Nie zabraknie też wielu, ciekawych anegdot.

🗓 29 stycznia (środa)
🕕 godz. 18:00
📍 Wydział Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, ul. Łojasiewicza 4, Kraków

WSTĘP WOLNY DLA WSZYSTKICH!