Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Instytut Przedsiębiorczości partnerem naukowym IX Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych

Instytut Przedsiębiorczości partnerem naukowym IX Międzynarodowego Kongresu Firm Rodzinnych

„Nowy wymiar BOGACTWA – Rodzina. Dziedzictwo. Dobro” na IX Międzynarodowym Kongresie Firm Rodzinnych

 

Już po raz dziewiąty polskie rodziny biznesowe spotkają się w Poznaniu na Międzynarodowym Kongresie Firm Rodzinnych. Tematem przewodnim tegorocznego spotkania 28-29 marca 2022 r. organizowanego przez Instytut Biznesu Rodzinnego jest „Nowy wymiar BOGACTWA – Rodzina. Dziedzictwo. Dobro” – agenda skupiona jest wokół bogactwa, nie tylko własnościowego i majątkowego, ale przede wszystkim tego niematerialnego, czyli bogactwa wiedzy, wartości, tradycji, relacji, jakości, a także wszystkiego tego, co scala rodzinę i buduje silną firmę rodzinną na pokolenia.  

 

- Gdy czasy są nieoczywiste, siłą stają się rzeczy, które czynią człowieka bogatym wewnętrznie! Rodzina – nie ma firmy rodzinnej, która może trwać przez pokolenia bez silnej, zdrowej, kochającej się rodziny! To siła relacji, uważności, poświęconego czasu… w imię budowania tych więzi.  Dziedzictwo – wspólna historia, znaczenie decyzji, jakie podejmowali przodkowie ponosząc ryzyko biznesowe, siła wartości, którym pozostajemy wierni. To odpowiedzialność na pokolenia! Dobro – jak mawiał Seneka, rzeczą ważną w dobroci jest CHCIEĆ stać się dobrym! – podkreśla dr Adrianna Lewandowska, Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego oraz inicjator Kongresu.

 

Gościem specjalnym kongresu będzie Patrizia Gucci – prawnuczka założyciela Domu Mody Gucci – Guccio Gucci, córka Paolo Gucci. Reprezentantka czwartego pokolenia rodziny Gucci przedstawi prawdziwą historię najsłynniejszego włoskiego domu mody oraz rodzinnego dziedzictwa. Jak aktualnie funkcjonuje biznes w domu mody Gucci – bez rodziny właścicielskiej? Jaka była kiedyś rodzina Gucci, a jakie jest jej kolejne pokolenie, jakie wartości rodzinne przekazywane są potomstwu, czy jest ono wychowywane w kulcie rodzinnych tradycji, jakie lekcje można wyciągnąć z historii Gucci – na te i wiele innych pytań odpowie spadkobierczyni dziedzictwa Gucci.

 

Budowanie i rozwijanie silnej firmy oraz rodziny biznesowej w branży fashion to tematyka, którą przedstawi Artur Kazienko, Prezes Zarządu Grupy Kazar.  Optymizm jako podstawa sprawczości, zmiana – warunek konieczny dzisiejszych czasów, a zaufanie jako źródło człowieczeństwa, czyli myślenie out of the box, które zaprezentuje Władysław Grochowski, Prezes i współwłaściciel firmy Arche. Wielowymiarowa społeczna odpowiedzialność biznesu jest tematem wiodącym dyskusji, między przedsiębiorcami i instytucjami społecznymi, która poprowadzi dr hab. Maciej Stradomski, Przewodniczący Rady Programowej Instytutu Biznesu Rodzinnego. Natomiast to, że Matrix już nie jest fikcją, przedstawi prezentując najważniejsze trendy w świecie firm rodzinnych Szymon Trzebiatowski, Ekspert Instytutu Biznesu Rodzinnego i wieloletni członek zarządu Volkswagen Poznań, zwolennik łączenia tradycyjnych rozwiązań organizacyjnych z kreatywnością design thinking, sprawnością metod zwinnych, i skutecznością scruma poza IT.

 

IX Międzynarodowy Kongres Firm Rodzinnych to wydarzenie, na którym rodziny biznesowe z całej Polski spotykają się, aby porozmawiać o swoich biznesach, podzielić się wiedzą i doświadczeniem oraz zainspirować siebie i innych. Już po raz drugi Kongres jest otwarty dla dzieci z rodzin biznesowych, dla których równolegle z prelekcjami kongresowymi odbywają się zajęcia i warsztaty. Młode pokolenie przyszłych sukcesorów uczy się, spędzając kreatywnie czas pod opieką pedagoga.

 

Podczas Kongresu przedsiębiorcy rodzinni spotkają się w innej niż dotychczas formule. Indywidualne prelekcje połączone zostaną z komentarzami i wspólnymi dyskusjami dotyczącymi najbardziej nurtujących tematów - po wystąpieniu każdego z gości odbędzie się krótkie podsumowanie eksperckie oraz forum dyskusyjne w formie dyskusji lub gry. Uczestnicy Kongresu będą mieli możliwość wzajemnego poznania się oraz wymiany myśli w ramach prezentowanej wcześniej tematyki i kwestii. Nie zabraknie również moderowanych paneli dyskusyjnych, które zawsze stanowią zaczątek szerszej dyskusji społecznej w najbardziej bieżących i aktualnych tematach z obszaru family business. Wieczorną gala odbędzie się w nowej formule, dzięki czemu wesprzemy Ukrainę. Podzielmy się „bogactwem” – i tym finansowym, i tym w nowym wymiarze!. Dwudniowe wydarzenie poprowadzi dr Adrianna Lewandowska Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego.

Szczegółowy program kongresu dostępny jest na stronie: https://kongresfirmrodzinnych.pl/

Instytut Biznesu Rodzinnego to Centrum Wiedzy o Firmach Rodzinnych w Polsce i za granicą. Wiodącą misją działań Instytutu jest profesjonalizacja polskich przedsiębiorstw rodzinnych poprzez doradztwo w zakresie procesu sukcesji, strategii międzypokoleniowych i Konstytucji Firm Rodzinnych, szerzenie wiedzy, dobrych praktyk, prowadzenie i publikowanie wyników badań naukowych oraz wymianę doświadczeń krajowych i zagranicznych. Każdego roku Instytut organizuje szereg wydarzeń́ dedykowanych firmom rodzinnym, które zawsze są unikatową platformą wymiany doświadczeń́ i okazją do nawiązania bezcennych relacji biznesowych.

Dane organizatora:

Instytut Biznesu Rodzinnego
ul. Paderewskiego 8
61-770 Poznań́

Biuro prasowe:

Dagmara Krakówka
dkrakowka@ibrpolska.pl
Tel. 883 777 621 | 61 307 14 27

Strona wydarzenia:
https://kongresfirmrodzinnych.pl/
Strona Instytutu Biznesu Rodzinnego:
http://ibrpolska.pl/

==============================

Jako partner naukowy Kongresu mamy możliwość udostępnić Państwu bezpłatny udział w transmisji online wydarzenia. Szczegóły w poście na naszym profilu Facebookowym.