Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Seminarium "Tourism Labour Global Value Chain"

Seminarium "Tourism Labour Global Value Chain"
Instytut Przedsiębiorczości w dniach 10-12.10.2023 r. gościł wybitnego naukowca i eksperta międzynarodowego rynku prof. Richarda Robinsona z University of Queensland w Australii.
 
Pan prof. Richard Robinson podzielił się zarówno ze studentami jak i pracownikami naukowymi naszego Instytutu, nową koncepcją Globalnego Łańcucha Wartości Pracownika w sektorze turystycznym, której jest współautorem. Profesor podzielił się z nami również wynikami swoich ostatnich badań i ekspertyz, które dla wielu z nas okazały się być inspiracją do dalszych prac naukowych. Przeprowadził indywidualne warsztaty na temat strategii wydawniczych „Jak przygotować i z sukcesem opublikować artykuł w prestiżowych czasopismach naukowych?”.
 
Na zakończenie prof. Richard Robinson spotkał się z przedstawicielami biznesu turystycznego oraz kadrą naukową naszego Instytutu w celu omówienia aktualnych uwarunkowań panujących na rynku turystycznym w Polsce, szczególnie w obszarze pracowników, ich kwalifikacji i kompetencji.
 
 
Dziękujemy prof. Richardowi Robinsonowi za podzielenie się swoją wiedzą i doświadczeniem naukowo-eksperckim. Dziękujemy również wszystkim obecnym na spotkaniach z prof. Richardem Robinsonem studentom, doktorantom i pracownikom naukowym za żywiołową dyskusję i trafne spostrzeżenia, które pozwoliły nam upewnić się w przekonaniu, że takie spotkania są bardzo wartościowe dla wszystkich ich uczestników. 
 
Dziękujemy również Władzom Dziekańskim WZiKS UJ bez wsparcia których nie byłoby możliwe zorganizowanie tak wartościowych aktywności dla szerokiego grona społeczności akademickiej naszego Instytutu i Wydziału.