Skip to main content

Web Content Display Web Content Display

Konferencja TNS2024 za nami

Konferencja TNS2024 za nami

Zakończyła się XIII edycja Międzynarodowej Konferencji Naukowej „Turystyka w Naukach Społecznych”, która odbyła się w dniach 13-14 maja 2024 r. w Krakowie. Organizowana przez Instytut Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polskie Towarzystwo Ekonomiczne (Oddział w Szczecinie) oraz Euro-Asia Tourism Study Association konferencja zgromadziła ponad 110 uczestników z ponad 10 krajów, w tym z Niemiec, Wielkiej Brytanii, Francji, Australii, Indonezji oraz Iranu.

W trakcie dwudniowego spotkania, na którym odbyło się ponad 50 wystąpień merytorycznych, omówiono najnowsze tendencje i wyzwania w sektorze turystycznym, ze szczególnym uwzględnieniem wpływu nowoczesnych technologii na branżę turystyczną. Uczestnicy mieli również okazję do zapoznania się z najnowszymi badaniami przedstawicieli polskich i zagranicznych ośrodków naukowych. Konferencja dostarczyła także platformy dla wymiany wiedzy i doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata nauki i biznesu poprzez organizację panelu dyskusyjnego praktyków turystyki. Wybitne postaci ze świata akademickiego, takie jak prof. Konstantinos Andriotis z Middlesex University oraz prof. Richard Robinson z Northumbria University, dostarczyli inspirujących wystąpień keynotowych, które wzbudziły żywe dyskusje wśród uczestników.

Konferencja została objęta honorowym patronatem ze strony Sekretarza Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki, Ireneusza Rasia; Rektora UJ w Krakowie, prof. dr hab. Jacka Popiela; Prezydenta Miasta Krakowa; Prezesa Polskiej Organizacji Turystycznej, Rafała Szmytke; Prezesa Małopolskiej Organizacji Turystycznej, Grzegorza Biedronia; Prezesa Izby Gospodarczej Hotelarstwa Polskiego, Ireneusza Węgłowskiego; Prezesa Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego, prof. dr hab. Mariana Gorynię oraz Prezesa Organizacji Turystycznej Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa, Grzegorza Soszyńskiego.

Podsumowując, XIII edycja konferencji „Turystyka w Naukach Społecznych” stanowiła ważne forum dla debaty i wymiany myśli na temat przyszłości turystyki, odzwierciedlając tym samym dynamikę i ewolucję w tej szybko zmieniającej się branży.