Skip to main content

Misioteka

Już trzeci rok z rzędu, studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego organizują charytatywny projekt crowdfundingowy. 23 stycznia o godzinie 12:00 na platformiepolakpotrafi.pl rusza projekt “Misioteka”. Jego celem jest stworzenie kącika literackiego w placówce  wsparcia dziennego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci “Chatka Puchatka” na krakowskich Azorach. Aby akcja zakończyła się sukcesem konieczne jest zebranie 6,5 tys. złotych, dzięki którym pokryte zostaną koszty remontu i wyposażenia świetlicy, a także zakupienie materiałów edukacyjnych. Pomóc może każdy - wpłacając symboliczną kwotę lub licytując nagrody przez platformę polakpotrafi.pl.

 

“Misioteka” jest projektem realizowanym w ramach zajęć z Crowdsourcingu w Instytucie Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, prowadzonych przez Joannę Cebulak i Sebastiana Grabowskiego w ramach specjalności Media Społecznościowe w Zarządzaniu. Jest to już trzecia edycja projektu realizowanego przez studentów Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej na rzecz miasta - studenci poprzednich lat uczestniczyli w akcjach “Na rogu Dekerta” i “Mural Liberator”, które zakończyły się sukcesem.

Akcja “Misioteka” jest realizowana w ramach programu Kraków Miasto Literatury UNESCO i objęta została patronatem Urzędu Miasta Krakowa, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Instytutu Przedsiębiorczości Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz Fundacji ArchitectsPL.

W ramach akcji są organizowane interesujące wydarzenia, m.in czytanie performatywne “Bajki braci Grimm” w Klubie pod Jaszczurami, i mikołajkowe rozdanie cukierków na wydziale WZiKS na UJ. Wydarzenia mają na celu zaangażować ludzi oraz zachęcić do wspierania rozwoju dzieci. Projekt “Misioteka” będzie trwał do końca lutego 2019 roku.

 

 

Web Content Display Web Content Display