Seminarium "Challenges of Tourism Management in Post-Pandemic Times"

W minionym tygodniu mieliśmy niezwykłą przyjemność organizować seminarium naukowe pt. „Challenges of Tourism Management in Post-Pandemic Times”. Celem spotkania było wypracowanie formuły współpracy badawczej z naszymi partnerami z wiodących zagranicznych ośrodków naukowych.

Oprócz części networkingowej poświęcowej pracy nad wspólnym projektem badawczym, w programie seminarium znalazły się wystąpienia zaproszonych gości w osobach: prof. Konstantinosa Andriotisa z Middlesex University, prof. Martina Falka z University of South Eastern Norway, prof. Hani Janty z University of Basel oraz prof. Thanasisa Spyriadisa reprezentującego University of Crete. Wystąpienia te związane były z popandemicznymi wyzwaniami branży turystycznej, strategiami publikacyjnymi oraz dobrymi praktykami przygotowania skutecznych aplikacji w konkursach grantowych.

W seminarium uczestniczyli przedstawiciele 11 ośrodków naukowych z ośmiu krajów. Wydarzenie otworzyli Prodziekan ds. Nauki Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, prof. dr hab. Krzysztof Loska oraz Kierownik Kraków Convention Bureau, Małgorzata Przygórska-Skowron. Całość przedsięwzięcia koordynował dr hab. Michał Żemła, prof. UJ.

Mamy nadzieję, że efekty naukowe seminarium zaczną się materializować już niebawem.