Przejdź do głównej treści

Karolina Kawula

2014: magister Zarządzania w Sporcie

Od 2011 roku do stycznia 2016: Biuro Prasowe Wisły Kraków S.A.

Od lutego 2016: specjalista ds. komunikacji Lechii Gdańsk

Od 2017 roku: Rzecznik Prasowy Wisły Kraków S.A.

 

 

 

 

Sport, a szczególnie piłka nożna, odkąd pamiętam, stanowi nieodzowny element mojego życia. Moje piłkarskie korzenie oraz miłość do futbolu nie pozwoliły mi na wybór innej ścieżki w życiu, dlatego też edukacja na kierunku Zarządzanie w Sporcie była rzeczą oczywistą. Wiedza zdobyta przeze mnie w czasie studiów uzupełniających magisterskich stanowi dopełnienie doświadczania wyniesionego z pracy, która jest również moim hobby, bowiem od ponad trzech lat jestem członkiem biura prasowego jednego z największych klubów piłkarskich w Polsce – Wisły Kraków SA. Studia niewątpliwie pozwoliły mi na szersze spojrzenie na kontekst zarządzania w tak specyficznej dziedzinie, jaką jest sport. 

Prace koła naukowego Mangerów Sportu UJ oraz współpraca studentów z Katedrą Zarządzania w Turystyce UJ zaowocowały powstaniem monografii naukowej, noszącej tytuł „Młodzi o sporcie 2014. Organizacja i marketing imprez sportowych", na łamach której w rozdziale IV połączyłam doświadczenia zawodowe oraz wiedzę teoretyczną z zakresu zarządzania i przeanalizowałam rolę oraz efektywność biura prasowego w zarządzaniu organizacją sportową na przykładzie Wisły Kraków S.A.

Uważam, że warto podejmować wyzwania i dążyć do realizacji celów, bo przyszłość jest w naszych rękach. Zachęcam zatem do nieustannego zdobywania wiedzy, a także aktywnego działania, gdyż w ten sposób można spełnić swoje marzenia.

 

Kontakt: karolina.kawula@gmail.com